آسان فالوور

بهترین سایت خدمات شبکه های اجتماعی

علت ریزش فالوور اینستاگرام

علت ریزش فالوور اینستاگرام به یک دلیل خاص محدود نمی شود و مجموعه عوامل مختلفی در این پدیده نقش دارند. بیشتر افرادی که با هدف توسعه یک پیج یا کسب و کار در اینستاگرام فعالیت می کنند با این مسئله مواجه می شوند که دارای تاثیرات منفی بر عملکرد پیج نیز هست. این موضوع به دلیل وجود یک فضای رقابتی شدید در بین تولیدکنندگان محتوا، بسیار حائز اهمیت می باشد. چراکه با توجه به طیف وسیع محتوای تولیدی توسط پیج های مختلف، کاربران تصمیم می گیرند که بهترین پیج و محتوا را دنبال کنند. از همین رو، کوچکترین بی توجهی به مطالب ارائه شده، منجر به از دست دادن فالوورهایی می شود که با تلاش و زحمت فراوان جمع آوری کرده بودید. بر همین اساس در این مطلب به بررسی علت ریزش فالوور اینستاگرام خواهیم پرداخت.

مهم ترین دلایل کاهش فالوور اینستاگرام

به طور کلی اصلی ترین عواملی که موجب کاهش تعداد دنبال کنندگان پیج اینستاگرام می شوند را می توان در دو دسته بندی قرار داد. نحوه فعالیت شما و رعایت قواعد و الگوریتم های اینستاگرام که هردوی این عوامل دارای نقش تعیین کننده و موثری در حفظ مخاطب های شما می باشند. در ادامه به برخی از دلایلی که زیرمجموعه این دو عامل محسوب می شوند، اشاره خواهیم داشت:

علت ریزش فالوور اینستاگرام

انتشار بی برنامه و بی نظم پست ها

بی نظمی در پست گذاشتن از دلایل عمده و اصلی کاهش تعداد فالوور است. به این معنی که یا آنقدر دیر و با فاصله زیاد اقدام به انتشار یک محتوا می کنید که مخاطب، عملا شما را از یاد می برد و یا آنقدر پشت سرهم و با فاصله کوتاه پست می گذارید که، مخاطب خود را کلافه می کنید. این عدم تعادل را می توان علت ریزش فالوور اینستاگرام و ترک کردن صفحه شما توسط آنها دانست. بنابراین درصورتی که پست های شما از محتوا و کپشن جذابی برخوردار هستند با پیوستگی و نظم در انتشار آنها می توانید مخاطب های خود را نگهدارید.

عدم برخورداری از یک انسجام و قالب کلی

بهتر است محتواهای تصویری پیج شما از یک قالب کلی و یک دست برخوردار باشند. استفاده از رنگ های نامتناسب، بی کیفیت و ناهمانگ، عاملی برای کاهش فالوورهای شما به حساب می آید. بدیهی است هرچه پست ها و تصاویر مورد استفاده در پیج، کیفیت بالاتری داشته باشند، علاقمندان بیشتری برای مشاهده مطالب و محتوای شما به پیجتان سرازیر می شود.

عدم استفاده از کپشن جذاب و موثر

به همان اندازه که تصاویر عالی، باعث جذب مخاطب می شود، استفاده از کپشن جذاب نیز به افزایش مشارکت کاربران می افزاید. افرادی که در پی یافتن علت ریزش فالوور اینستاگرام خود هستند، بد نیست به کپشن پست های خود نیز توجه داشته باشند.

در این صورت به نکات زیر دقت کنید:

 • کپشن خود را مرتبط با تصویری که انتشار می دهید، قرار داده و در مورد آن بنویسید. اگر نکته ای هست و یا توضیحی در رابطه با تصویر مورد نظر وجود دارد به آن بپردازید.
 • فالوورهای خود را به تعامل بیشتر، ترغیب کنید و از آنها بخواهید ضمن لایک و ارائه نظرات خود درباره کپشن، دوستانشان را تگ کنند.

خرید و استفاده از فالوور فیک

اگر در ابتدای مسیر راه اندازی یک پیج قرار دارید و لزوم خرید فالوور را برای افزایش اعتیار پیج خود، احساس می کنید، توصیه می شود از خرید فالوورهای فیک اجتناب نمائید. چراکه یک علت ریزش فالوور اینستاگرام به استفاده از فالوورهایی با اکانت های غیر واقعی مربوط می شود که توسط ربات ها به پیج اضافه می گردند. درواقع عدم تناسب و بالانس میان تعداد فالوورها و میزان مشارکت شان با لایک و کامنت، موجب بی اعتمادی مخاطبان و آنفالو کردن آنها خواهد شد. البته در چنین مواقعی با خرید لایک و کامنت نیز می توان این عدم تناسب را جبران نمود. اما در طولانی مدت، زیان هایی را برای شما و پیجتان به دنبال خواهد داشت. بنابراین بهتر است تا حد ممکن از فالوورهای فیک صفحه خود بکاهید.

محتوای خسته کننده و فاقد جذابیت

رشد پیج و حفظ مخاطبین خود تنها با راضی نگهداشتن فالوورها امکانپذیر خواهد بود. برای رسیدن به این هدف، تنها بایستی از ارائه محتوای خسته کننده و بدون تنوع اجتناب کنید. مثلا در بین مطالب تخصصی مربوط به فعالیت خود یا کسب و کار مربوطه، تصاویر و متن های فان و سرگرم کننده نیز ارائه نمائید. در این صورت علاوه بر آنکه مخاطبان خود را راضی می کنید، از علت ریزش فالوور اینستاگرام نیز مصون خواهید ماند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
 • پشتیبانی

  پشتیبانی

  در صورت بروز هرگونه خطای احتمالی در خرید و یا نیاز به راهنمایی، می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

  09109178715
  اپلیکیشن

  آسان فالوور

  • دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه
  • در محیطی امن و رمزنگاری شده
  • .

  .

  پشتیبانی

  پشتیبانی

  در صورت بروز هرگونه خطای احتمالی در خرید و یا نیاز به راهنمایی، می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.(فقط از طرق تلگرام پیام دهید)

  09109178715

  راهنمای موبو شارژ

  p class="text-grey">

  .

  تولید محتوا ترجمه مقاله طراحی سایت

  محصولی موجود نمی باشد!

  در حال حاضر در این دسته محصولی موجود نمی باشد. لطفا بعدا مراجعه فرمایید.