آسان فالوور

بهترین سایت خدمات شبکه های اجتماعی

اینگیجمنت ریت یا نرخ تعامل یکی از معیارهای مهم اینستاگرام برای ارزیابی عملکرد پیج و میزان علاقه فالوورها به محتوا و مطالب انتشار یافته می باشد. درواقع به این صورت علاوه بر آنکه، پیج شما به عنوان یکی از صفحات با محتواهای موفق و پربازدید شناخته می شود، فعالیت شما در چهارچوب این پلتفرم نیز هوشمندانه تر خواهد شد. چراکه به این ترتیب از ذائقه و نوع سلایق مخاطبان خود آگاهی بیشتری پیدا می کنید و تلاش خود را در راستای تولید محتوای مورد علاقه فالوورهای خود به کار خواهید بست. بنابراین بالا بودن اینگیجمنت ریت یا نرخ تعامل پیج، نشان دهنده میزان مشارکت مخاطبان شما در این شبکه اجتماعی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

تعریف نرخ تعامل یا اینگیجمنت ریت

همانطور که در ابتدا به شکل مختصر اشاره کردیم، اصطلاح اینگیجمنت بیانگر نرخ مشارکت کاربران با مطالب و محتوای تولیدی در پیج اینستاگرام است. براین اساس می توان تعریف نرخ تعامل یا اینگیجمنت ریت را درصد یا نسبت مشارکت فالوورهایی دانست که از میان تمام دنبال کنندگان صفحه، به محتوای شما علاقه نشان داده و به نوعی با پیج شما در تعامل هستند. این مسئله به اندازه ای حائز اهمیت می باشد که اینستاگرام قوانین جدیدی را در این رابطه تعیین نموده است. به این صورت که برای افزایش اینگیجمنت ریت یا نرخ تعامل پیج می بایست علاوه بر خرید فالوور واقعی و افزایش تعداد لایک، کامنت و بازدیدهای پیج، فالوورهای خود را برای دنبال کردن هشتگ‌ها، مشاهده استوری ها و همچنین مشارکت در IGTV ترغیب نمائید.

دلایل اهمیت اینگیجمنت ریت

در سال های اخیر اغلب افراد شاخص با اکانت های دارای فالوور بالا، هر از گاهی اینگیجمنت پیج خود را به نمایش می گذارند. نشان دادن این معیار اندازه گیری به معنای آن است که حساب کاربری آنها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و وضعیت مشارکت مخاطبان آنها عالی است.

درواقع به این شکل سطح علاقه و ارتباط و همچنین اعتماد فالوورها به نمایش گذاشته می شود. اما یکی دیگر از دلایلی که بالا بودن این رقم افتخاری برای اکانت های فعال به شمار می رود، واقعی بودن فالوورها است. یعنی آنها با میل و خواسته خود علاقمند به دنبال کردن محتوای پیج مورد نظر هستند.

بالا بودن انگیجمنت ریت یا نرخ تعامل برای سفارش تبلیغات در این فضا نیز بسیار مهم است. زیرا این معیار بیانگر ارتباط خوب و تاثیرگذار صاحب پیج روی دنبال کنندگان است و لذا تبلیغات برای تعداد بیشتری از کاربران به نمایش در خواهد آمد.

نحوه محاسبه اینگیجمنت در اینستاگرام

محاسبه اینگیجمنت پیج اینستاگرام نیز موضوعی است که اهمیت آن کمتر از میزان تعامل نیست و نیازمند دقت و توجه بالایی است. طبق الگوریتم اینستاگرام تا کنون تعداد لایک و کامنت و ویو از جمله مواردی بوده که در تعیین نرخ تعامل تاثیر زیادی داشته است. اما با توجه به وجود احتمال خرید لایک و کامنت، این معیار چندان دقیق و قابل اطمینان نیست. به همین منظور فرمول خاصی برای محاسبه اینگیجمنت ریت یا نرخ تعامل در نظر گرفته شده که در ادامه به بررسی سه مورد از آنها خواهیم پرداخت.

نرخ تعامل براساس تعداد فالوورهای پیج

یکی از روش های ساده و پرکاربرد برای اندازه گیری اینگیجمنت ریت اینستاگرام، محاسبه نسبت مشارکت پیج به جمع تعداد فالوورهای پیج ضرب در 100 است. همانگونه که می دانید مشارکت یک پیج شامل تعداد لایک و کامنت های یک اکانت می باشد و با توجه به اینکه امکان اندازه گیری تعداد لایک‌ها، کامنت‌ها و فالوورهای یک حساب کاربری عمومی به سادگی قابل سنجش است می توان از آن برای تعیین اینگیجمنت ریت یا نرخ تعامل پیج استفاده کرد.

نرخ تعامل براساس ایمپرشن یا تعداد نمایش

روش محاسبه در این روش نیز مشابه فرمول قبل است و تنها وجه تمایز آنها، قرار دادن عدد ایمپرشن یا تعداد نمایش به جای تعداد فالوورها است. درواقع علت محاسبه اینگیجمنت بر این اساس، دقت بالای تعداد نمایش یا ایمپرشن است و نتایج به دست آمده بهتر و دقیق تر خواهد بود.

نرخ تعامل براساس ذخیره شدن پست ها

فرمول محاسبه در این روش سنجش اینگیجمنت ریت یا نرخ تعامل نیز همانند روش های قبل می باشد با این تفاوت که علاوه بر نرخ مشارکت یا تعداد لایک و کامنت‌، تعداد دفعات ذخیره ‌شدن پست نیز مورد بررسی قرار می گیرد. نتایج این روش نیز از دقت قابل قبولی برخوردار است و در مجموع همان نتیجه ای به دست می آید که در روش های قبل مشاهده شده بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
 • پشتیبانی

  پشتیبانی

  در صورت بروز هرگونه خطای احتمالی در خرید و یا نیاز به راهنمایی، می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

  09109178715
  اپلیکیشن

  آسان فالوور

  • دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه
  • در محیطی امن و رمزنگاری شده
  • .

  .

  پشتیبانی

  پشتیبانی

  در صورت بروز هرگونه خطای احتمالی در خرید و یا نیاز به راهنمایی، می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.(فقط از طرق تلگرام پیام دهید)

  09109178715

  راهنمای موبو شارژ

  p class="text-grey">

  .

  تولید محتوا ترجمه مقاله طراحی سایت

  محصولی موجود نمی باشد!

  در حال حاضر در این دسته محصولی موجود نمی باشد. لطفا بعدا مراجعه فرمایید.