آسان فالوور

بهترین سایت خدمات شبکه های اجتماعی

در رابطه با اصطلاحات رایج اینستاگرام چه می دانید؟ آیا تا کنون اصطلاحات رایج اینستاگرام به گوشتان خورده است؟

اینستاگرام یک شبکه وسیع مجازی است که دارای وسعت بیشماری از اصطلاحات است که این اصطلاحات تقریبا مختص به این فضای مجازی هستند و در خارج از این فضا معمولا استفاده نمی شوند.

تنوع اصطلاحات رایج در این فضای مجازی به گونه ای است که اشخاصی که با اینستا سر وکار ندارند، در هنگام شنیدن این اصطلاحات گیج و مبهوت می شوند و معنای آن را نمی دانند، به گونه ای که انگار یک کلمه خارجی و بیگانه را شنیده اید که برخی از اصطلاحات را در ادامه برای شما شرح خواهیم داد.

اصطلاحات رایج اینستاگرام

اصطلاحات رایج اینستاگرام چیست؟

فالوور

فالوور و یا دنبال کننده به معنای اشخاصی است که در شبکه اینستاگرام اکانت و یا پیج شما را دنبال می کنند و مایل هستند که از پست ها و مطالبی که شما در اینستا به اشتراک می گذارید مطلع شوند. این اشخاص به صورت کلی مایلند تا با پروفایل شخصی و یا کاری شما در ارتباط باشند.

در بسیاری از مواقع اشخاص به خرید فالوور و یا فروش فالوور اقدام می کنند که هدف از خرید فالوور واقعی و یا فروش آن افزایش فالوور است.

فالووینگ

فالووینگ و یا دنبال کردن به معنای اکانت هایی است که شما به  دنبال کردن آنها می پردازید و تمایل دارید که آنها را دنبال کنید و از مطالب و پست های آنها دیدن نمایید. پست های تمامی اکانت هایی که شما فالووینگ می کنید، در قسمت فید وارد می شوند و می توانید از تمامی امور آنها آگاه باشید.

کا (k)

کا در اینستاگرام معادل عدد هزار است و این عبارت برای نشان دادن تعداد فالووینگ ها و یا فالوور ها به کار گرفته می شود. افرادی که در اینستا بیش از 999 نفر فالوور و یا فالووینگ داشته باشند، اینستاگرام در بخش دنبال کننده و یا دنبال کردن آن اعداد را با نماد k نشان می دهد.

به عبارت دیگر اعداد بین 1000 تا 9999  با کا نمایش داده می شوند. به این صورت که به ازای هر هزار نفر یک کا گذاشته می شود یعنی عدد 2000 به این شکل نمایش داده می شود: 2k

ام (m)

ام نیز به معنای میلیون نفر است و اشخاصی که دارای فالووینگ و یا فالوور میلیونی هستند به جای کا برای آنها از ام استفاده می شود. به عنوان مثال: سه میلیون نفر در این بخش به صورت 3m نمایش داده می شود.

فید

فید به صفحه اصلی اینستا گفته می شود و یکی از اصطلاحات رایج اینستاگرام است. زمانی که شما به اینستا لوگین می کنید همیشه در ابتدا به این صفحه وارد می شوید.

استوری Story

استوری یکی از قابلیت های اینستاگرام است که در این بخش می توانید به پست گذاشتن، درج ویدیو، درج عکس، درج آهنگ و … بپردازید. اما لازم به ذکر است که پست های منتشر شده در این بخش فقط به مدت 24 ساعت توسط فالوور ها قابل مشاهده هستند و بعد از 24 ساعت از بین می روند مگر اینکه آنها را هایلایت کنید.

کپشن caption

کپشن یکی دیگر از اصطلاحات رایج اینستاگرام است که منظور از کپشن، اطلاعات، توضیحات و متونی است که در زیر پست های درج شده نوشته می شوند. کپشن باید با پست منتشر شده مرتبط باشد و اطلاعاتی را در خصوص پست در اختیار فالوور ها قرار دهد به گونه ای که فالوور با خواندن آن ارتباط بیشتری با پست برقرار کند.

پ.ن

عبارت پ.ن در اینستا زیاد به چشم می خورد. این عبارت در قسمت کپشن نوشته می شود و مخفف شده عبارت پی نوشت یا همان نتیجه گیری و جمع بندی است که ادمین ها در هنگام نوشتن کپشن برای ذکر یک نتیجه گیری از کپشن خود این عبارت را وارد می کنند و سپس نتیجه گیری خود را در جلوی آن می نویسند.

هایلایت Highlight

هایلایت یکی از تنظیمات بخش استوری است که به کمک آن می توانید استوری های خود را در اکانت ذخیره کنید تا بعد از مدت 24 ساعت پاک نشود و در اکانت شما باقی بماند.

لایو live

لایو از جمله اصطلاحات رایج اینستاگرام است که افراد زیادی از آن استفاده می کنند. لایو در اینستا به معنای ضبط ویدیو توسط یک شخص و اشتراک گذاشتن آن به صورت زنده با فالوور ها است به گونه ای در همان لحظه که فیلم را ضبط می کند همان لحظه نیز پست را به اشتراک می گذارد.

لایک like

لایک واژه ای است که بسیار آن را در اینستا شنیده اید و متداول ترین و پر استفاده ترین اصطلاح اینستا است که معنای آن پسندیدن است. زمانی که شخصی پستی را به اشتراک می گذارد، دنبال کننده های او اگر به پست علاقه مند شده باشند، با درج و یا خرید لایک استقبال از پست مورد نظر را نشان می دهند.

کلام آخر

دوستان عزیز در انتهای این مطلب لازم به ذکر است که در اینستا اصطلاحات رایج بی شمار دیگری نیز وجود دارند که توضیح دادن همه آنها در بطن این مقاله نمی گنجد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
 • پشتیبانی

  پشتیبانی

  در صورت بروز هرگونه خطای احتمالی در خرید و یا نیاز به راهنمایی، می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.

  09109178715
  اپلیکیشن

  آسان فالوور

  • دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه
  • در محیطی امن و رمزنگاری شده
  • .

  .

  پشتیبانی

  پشتیبانی

  در صورت بروز هرگونه خطای احتمالی در خرید و یا نیاز به راهنمایی، می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.(فقط از طرق تلگرام پیام دهید)

  09109178715

  راهنمای موبو شارژ

  p class="text-grey">

  .

  تولید محتوا ترجمه مقاله طراحی سایت

  محصولی موجود نمی باشد!

  در حال حاضر در این دسته محصولی موجود نمی باشد. لطفا بعدا مراجعه فرمایید.